13 sierpnia 2020

Mistrzostwa Europy w kitesurfingu, w konkurencji Formuła Kite. PUCK 18-23.08.2020

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Już 18 sierpnia ruszają Mistrzostwa Europy połączone z Mistrzostwami Polski w kitesurfingu, w konkurencji Formuła Kite. Przez 6 dni w Pucku będzie można kibicować czołowym zawodnikom z kraju i za granicy. Mistrzostwa Europy to jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu kiteboardera, a w tym roku, z uwagi na pandemię, jedne z niewielu tej rangi jakie zostaną rozegrane na świecie.

 

 

 

Do Pucka przyjedzie między innymi sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu (IKA), Markus Schwendtner oraz inni czołowi przedstawiciele instytucji związanych z tą dyscypliną w Polsce i na świecie. Podczas zawodów, które potrwają do 23 sierpnia, sportowcy będą walczyć o dwa tytuły – Mistrza Europy oraz Mistrza Polski, ścigając się na hydrofoilach. Polskimi faworytami to tytułów mistrzowskich będą miedzy innymi Maks Żakowski, Julia Damasiewicz czy Kuba Jurkowski, którzy w przyszłości będą zapewne naszą nadzieją olimpijską, gdy kiteborading oficjalnie zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku, w Paryżu.

 

 

 

 

Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy North Kiteboarding i Hydrosfera, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego. Patronat nad zawodami objęły redakcje RMF MAXX, TV TTM, Dziennik Bałtycki, Magazyn Prestiż, magazyny Elle Man, Men’s Health, Women’s Health oraz portale freestyle.pl, nadmorski24.pl, biznesnafali.pl, jachting.com, kobieta.gazeta.pl., sieplywa.pl.

 

Impreza odbędzie się z zachowaniem bieżących wytycznych dotyczących higieny i bezpieczeństwa. Z przyjemnością informujemy, że Minister Sportu, Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk Ministerstwo Sportu, objęła patronatem honorowym Mistrzostwa Europy klasy Formuła Kite organizowane we współpracy z Polski Związek Żeglarski oraz PZKite Polski Związek Kiteboardingu!