22 lipca 2022

Mikołaj Sitarz dostał się na zawody Big Air Kite League 2022!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Mamy dla Was fantastyczna informacje z ostatniej chwili! Mikołaj Sitarz, zawodnik North Kiteboarding Poland zakwalifikował się do najbardziej prestiżowych zawodów kitesurfingowych na świecie Big Air Kite League! Już za niewiele ponad dwa miesiące zaprezentuje swoje zdobyte umiejętności z zakresu BIG AIR na brazylijskich plażach!

Jak poinformował organizator imprezy BAKL Michael Mac Donald, Mikołaj jako jedyny reprezentant naszego kraju znalazł się na liście startowej najbardziej oczekiwanych zawodów BIG AIR na Świecie! Jego kandydatura przesłana na podstawie zgłoszonego materiału wideo, została pozytywnie rozpatrzona przez sędziów i Mikołaj już 5 września będzie mieć okazję zmierzyć się najlepszymi zawodnikami świata na wodach laguny w Tatajubie w Brazylii!
 

Mikołaj Sitarz dostał się na zawody Big Air Kite League 2022!Mikołaj Sitarz dostał się na zawody Big Air Kite League 2022!
Mikołaj Sitarz dostał się na zawody Big Air Kite League 2022!Mikołaj Sitarz dostał się na zawody Big Air Kite League 2022!

 


Poznajcie Mikołaja Sitarza!


Mikołaj Sitarz to wyjątkowo utalentowany młody człowiek (21 lat) pochodzący z Bielska-Białej. Mimo młodego wieku dysponuje fantastycznym zapleczem ewolucji i tricków na najwyższym światowych poziomie. Skąd u Mikołaja taka pasja do kitesurfingu? Jak mówi sam Mikołaj w jego rodzinie od zawsze prowadzony był sportowy tryb życia i to w wielu dziedzinach. Już w wieku niecałych dwóch lat rozpoczął swoją przygodę z narciarstwem alpejskim. W międzyczasie, przez zainteresowanie rodziców kitesurfingiem w wieku 9 lat zaczął uczyć się kitesurfingu i został samodzielnym kitesurferem.

Od zawsze fascynował go świat sportów wodnych jednak gdy tylko spróbował swoich umiejętności w kitesurfingu od razu odnalazł w tym szansę dla siebie. Jak sam mówi: "Można powiedzieć, że zakochałem się w nie tyle samym sporcie, ale tez w wietrze, wodzie i całej atmosferze, która go dotyczy. Na początku mojej przygody najbardziej interesował mnie freestyle. W czasie nauki zaczynałem od pływania w desce ze strapami, które szybko zamieniłem na buty dla lepszych efektów. Dzięki rodzicom miałem możliwość zwiedzić ogromną ilość spotów, właściwe na całym świecie. Hel nie wystarczał, by móc się rozwijać. Śmiało mogę stwierdzić, ze większość europejskich spotów mogła mnie zauważyć u siebie na wodzie. To zawsze dawało mi kopa i zwiększało chęci do robienia nowych rzeczy."
 

Mikołaj Siatrz Big Air kitesurfer malayka

 


Przełomowa w karierze sportowej Mikołaja była kontuzja kolana, jakiej doświadczył zimą 2018. Po skomplikowanej rehabilitacji i powrocie na wodę musiał zrezygnować z pływania w butach (freestyle), a swój rozwój poprowadził ku nowemu kierunkowi w kitesurfingu czyli BIG AIR pływając w desce ze zwykłymi strapami. Zaledwie rok później Mikołaj dołączył do teamu North Kiteboarding Poland, a ta zmiana pozwoliła mu na zakup latawców i desek, umożliwiających osiąganie jeszcze lepszych wyników.


Mikołaj w 2021 został po raz pierwszy zakwalifikowany do zawodów Big Air Kite League w Cape Town, ale z powodu sytuacji pandemicznej na świcie dojazd na zawody okazał się niemożliwy, dlatego teraz dostając się po raz drugi jest jeszcze bardziej zdeterminowany do tego, aby zaprezntować się z jak najlepszej strony. Po uzyskaniu informacji o dostaniu się na listę startową zawodów Big Air Kite League oczy całego polskiego świata kitesurfingowego skierowane są w jego stronę i cała społeczność fanów spotów wodnych liczy na jak najlepszy występ tego młodego utalentowanego chłopaka! Mamy nadzieję, że Mikołaj wykorzysta swoją szansę i będziemy mieli okazję zobaczyć go na podium zawodów! Powodzenia Miki!

 

 

Koniecznie zobaczcie jak Mikołaj Sitarz pływa!