4 listopada 2019

Mała Laguna w Shark bay! Widoki zapierające dech w piersi !

POWRÓT DO LISTY

Spoglądając na Little Lagoon możemy być pod naprawdę ogromnym wrażeniem matki natury. Ten fantastyczny twój spod jej rąk to urocze jeziorko w zatoce Shark Bay w Australii ! Na północ od Denham, w drodze do Monkey Mia, na południowo zachodnim wybrzeżu znajduje się Little Lagoon. Ta idealnie okrągła laguna, pełna turkusowej wody stanowi idealne miejsce na fascynujące sesje z latawcem. Ogromnym atutem tego spotu jest fakt, że laguna pełna jest płytkiej, niezafalowanej wody w pełnej dyspozycji pod sesję kitesurfingową.

 

 

 

 

 

Little Lagoon magiczna laguna w Australii - KITESURFING

 

Little Lagoon zlokalizowana jest na obszarze parku narodowego : Francois Peron. Park ten jest obszarem ochronnym skupiającym tak fantastyczne i malownicze elementy lini brzegowej jak nasza laguna i wiele większych bądz mniejszych zbiorników wodnych o zbliżonej urodzie. Nasza mała lagoona to tak naprawdę dość spory zbiornik o długości 1000m i zbliżonej szerokości. Jeśli wybierasz się tam z latawcem, możesz być pewien że spotka Cię tylko równy wiatr, ponieważ w promieniu kilkunastu kilometrów nie znajdziesz żadnego budynku ani wysokich drzew, które mogłyby Ci znacznie utrudnić pływanie.

 

 

 

 

Wybierając się na ten spot nie zapomnij zabrać ze sobą pompki, tutaj na próżno szukać surfshopów lub szkoły kitesurfingu. Jest to idealne miejsce na całodniowy wypad, wspólny piknik ze znajomymi lub sesję kitesurfingową z kumplami. Wybór należy do Ciebie, my sedrdecznie polecamyten spot ! Jeśłi chcesz się dowiedzieć więcej o tym spocie koniecznie zapoznaj się z jego szerszym opisem : TUTAJ