7 października 2019

Luderitz, kanał do pobijania rekordów prędkości na kajcie i windsurfingu.

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Luderitz to naprawdę niepowtarzalne miejsce na mapie kitesurfingowej Świata ! Luderitz to małe miasteczko znajdujące się w Namibii. I ile samo miasteczko w zasadzie nie ma w swojej ofercie niczego interesującego do zaproponowania, to zaledwie 5 km dalej, pośrodku pustyni powstał niesamowity rów dla najodważniejszych riderów! Kanał ten, będący ‘diamentem’ Namibii został skonstruowany i specjalnie zaprojektowanych przez największych zapaleńców prędkości (z konsultacją i zgodą Ministerstwa Środowiska i Turystyki) i jest najszybszym torem wyścigowym dla kitesurferów i windsurferów na Świecie.

Słyszeliście kiedyś o takim mieście jak Luderitz ?
 

Kanał ten zapewniają bezpieczne warunki do bicia światowych rekordów prędkości w kitesurfingu i windsurfingu. Prędkości, które może rozwinąć tutaj zawodnik to ponad 100 km!!! Wszystko jest możliwe za sprawą wyjątkowo mocnych lokalnych wiatrów, w okresie listopada i grudnia. Odwiedzając to miejsce spotkasz tutaj wiatry w okolicy 40-50 węzłów lub więcej. W połaczeniu z idealnie zaprojektowanym kanałem idealnie ustawionym do lini wiatu i jego płaską wodą, stanowi on najlepsze miejsce do bicia rekordów.

 

 

 

 

Przez ostatnie lata rozgrywały się tu coroczne zawody w biciu rekordu Guinessa. Koncepcja wyzwania nosi nazwę “Lüderitz Speed Challenge” i polega na tym, aby zebrać na jednym evencie wszystkich najlepszych sportowców kitesurfingowych i windsurfingowych świecie na dorocznych zawodach, a następnie pozwolić im udowodnić to w czym są najlepsi ;) Każdego roku przybywało tutaj około 30-40 zawodników, którzy podczas najsilniejszych wiatrów przekraczają płynąc prędkość nawet 100 km/h. Nawet jeżeli nie jesteś na tyle doświadczony, by mieć odwagę wystartować swój latawiec z takich warunkach, to warto przybyć na te zawody i zobaczyć na żywo jak robią to najlepsi na świecie.

 

 

 

 

PS: Jeżeli jesteś chętny na pływanie przy wietrze ok. 50 węzłów lub więcej możesz skorzystać z położonej nieopodal zatoki. Z pewnością będzie to dla Ciebie niesamowite doświadczenie by poszaleć na latawcu w rozmiarze 4m ;). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o specyfice spotu koniecznie przeczyta TUTAJ