14 marca 2022

KITESURFING FILIPINY - JAKI SPOT KITESURFINGOWY WYBRAĆ?

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Kitesurfing to sport wodny, który motywuje wielu jego fanów do podróży po całym świecie w poszukiwaniu dobrego i mocnego wiatru. Gdy w Europie pojawiają się pierwsze chłodne jesienne dni, zaczynamy poważnie zastanawiać się nad tropikalnym kierunkiem wyjazdu kitesurfingowego. Jedną z ciekawszych propozycji na wasz wyjazd kitesurfingowy bez wątpienia są Filipiny i dzisiaj podpowiemy Wam jaki spot najlepiej w tym kraju odwiedzić.

 

 


Filipiny- kitesurfing

 

Filipiny to kraj wyspiarski zlokalizowany na wodach Oceanu Spokojnego znajdujący się w strefie klimatu równikowego. Linia brzegowa tego kraju liczy 17 447 km, a w skład kraju wchodzą aż 7107 wyspy oraz wysepki. Dzięki taki wyjątkowemu ukształtowaniu terenu tego kraju, mamy naprawdę sporo możliwości uprawiania kitesurfingu w najbardziej sprzyjających warunkach takich jak: równy wiatr monsunowy, śnieżnobiały piasek i szerokie plaże. Klimat Filipin zalicza się do strefy klimatów równikowych o wybitnych cechach klimatu monsunowego. Pogoda na Filipinach jest gorąca i wilgotna, gdzie do jej głównych cech należy cykliczność zmian kierunku wiatrów i intensywności deszczu, co jest związane z monsunami i porami deszczowymi. Dla nas kitesurferów te wspomniane wiatry stanowią główny motor napędowy do odwiedzenia tego kraju ze swoim sprzętem kitesurfingowym.

 
Filipiny - najlepsze spoty kitesurfingowe na Filipinach

 

Wybierając się do Filipin w celu uprawiania kitesurfingu warto wybrać spoty, które mają do zaoferowania szerokie plaże, dobrą ekspozycję na wiatr oraz infrastrukturę ułatwiającą przyjemne uprawianie kitesurfingu, takie jak szkoły kitesurfingu czy bazę noclegową. Na naszej liście najlepszych miejsc do kitesurfingu w tym kraju znalazły się Boracay ze słynną plażą kitesurfingową Bulabog Beach, Cuyo Island oraz wyjątkowo malownicze miejsce, jakim jest Seco Island. Wszystkie te spoty cechuje dużo wiatru w sezonie wiatrowym oraz wyjątkowa linia brzegowa, czyniąca Twoją sesję kitesurfingową bezpieczną i bardzo malowniczą

 

 

 


Boracay ( Bulabog Beach ) - najlepsze spoty kitesurfingowe na Filipinach


Spot kitesurfingowy na wyspie Boracay, a dokładnie na plaży Bulabog Beach to główny kierunek podróży kitesurferów na Filipinach. Ta wyjątkowo malownicza wyspa znajdująca się 400 km na południe od stolicy kraju Manili oferuje najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu w całym kraju. Słońce, plaże z białym piaskiem, krystalicznie błękitna woda i palmy – to na Boracay na Filipinach! Ta niewielka wyspa ma tylko 7 km długości i 1 km szerokości, ale znajdziesz tu wszystkie atrakcje, których możesz szukać podczas wybierania najlepszego miejsca na aktywne wakacje. Paddleboarding na stojąco, nurkowanie z rurką, nurkowanie, parasailing, skoki z klifów, wędrówki. Warto tutaj przypomnieć, że Boracay jest jednym z najbardziej rozwiniętych ośrodków turystycznych Filipin, więc nie będziesz miał trudności z dostępnością dogodnego zakwaterowania, eleganckich restauracji czy szkół kitesurfingu zlokalizowanych przy samej plaży. Przyroda odgrywa znaczącą rolę w plaży Bulabog, która została nazwana „plażą dla kiteboardingu numer jeden w Azji”. W sezonie Amihan silne wiatry wiejące ze wschodu uderzają w plażę Bulabog, którą jej północne i południowe wzgórza kierują do wewnątrz, tworząc efekt leju sprzyjający uprawianiu sportów wodnych opartych na wietrze. Od listopada do kwietnia w tej części Boracay miejscowi i zagraniczni goście biorą udział w zawodach kiteboardingu i windsurfingu.


 

 
 

 


Cuyo Island ( Capusan Beach ) - najlepsze spoty kitesurfingowe na FilipinachDrugą propozycją na wyjątkowo wietrzne wakacje kitesurfingowe na Filipinach jest owiana sławą wyspa Cuyo. To druga pod kątem popularności destynacją posiadająca najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu w tym kraju, znajdująca się ok. 600 km na południe od stolicy kraju, Manili. Infrastruktura na wyspie nie jest tak fantastycznie rozwinięta jak na Boracay, ale bez problemu znajdziesz tutaj hotel na miarę swoich potrzeb, surferski klimat, lokalne knajpki w których sprobujesz filipińskiej kuchni oraz poczujesz surferski klimat. Jest tutaj również kilka szkółek kitesurfingu, które chętnie podszkolą Cię w umiejętnościach lub udostępnią Ci przechowalnie na Twój cały sprzęt. Najlepszy spot kitesurfingowy na wyspie charakteryzuje się 200 m półwyspem piaskowym i przynależy do plaży Capusan Beach. To tutaj najlepiej wybrać się na sesję kitesurfingową i rozwijać swoje umiejętności. Dzięki dobrej ekspozycji na wiatr jedna ze stron zawsze posiada idealnie płaską wodę, która dodatkowo w związku z ukształtowaniem dna jest tu bardzo płytka.

Wyspa Cuyo to ciągle mocno nieodkryty kitesurfingowy diament Filipin. Mało kto o niej słyszał, ale jeśli jesteś w podróży z latawcem właśnie w tym kraju powinieneś koniecznie tutaj zajrzeć. W przeciwieństwie do zgiełku na Boracay tu będziesz mógł się cieszyć ciszą i pięknymi niezatłoczonymi plażami. Podobnie jak w całym kraju, tak również na plaże Capusan Beach na Cuyo najlepiej przyjechać między grudniem, kwietniem, bo to właśnie wtedy występuje pora sucha Amihan, której towarzyszą mocne i równe wiatry.


 

 

 


Seco Island ( Filipiny ) - najlepsze spoty kitesurfingowe na FilipinachJeśli wydaje Ci się, że odwiedziłeś już wszystkie najlepsze spoty kitesurfingowe na filipinach, to chętnie zaskoczymy Cię i opowiemy o Seco Island. Ten mały raj na ziemi znajduje się około 172 km od Iloilo City i 93 km od Caticlan w prowincji Aklan, a dostać się tutaj możesz tylko wynajętą łodzią motorową lub katamaranem. W związku z jej lokalizacją brakiem regularnych połączeń docierają tutaj tylko nieliczni kitesurferzy, ale Ci, którzy odwiedzili to miejsce, mówią jedno — najlepszy spot do kitesurfingu!

Ten wyjątkowy skrawek lądu to zaledwie 400 m wyspy, na której nie funkcjonuje żadna infrastruktura. Nie ma prądu, sklepów, bazy noclegowej, za to dziewicze widoki i lazurowa woda sprawiają, że warto tu być i zaliczyć sesję kitesurfingową właśnie w tym miejscu. Seco Island nadal jest mocno nieodkryta, w związku z czym po dotarciu na miejsce możesz być pewien, że będziesz mieć tę wyspę tylko dla siebie, na wyłączność. Wiatry, które docierają do brzegów tego raju są niczym nie przerwane, w związku z czym o wiele mocniej i równo. Podobnie jak w całych Filipinach tak również tutaj najlepiej przyjechać ze swoim latawcem między grudniem a kwietniem. Wybierając się na wyspę należy pamiętać o zabraniu dostatecznej ilości zapasów wody pitnej oraz jedzenia, ponieważ nie znajdziesz tutaj niczego poza śnieżnobiałym piaskiem i kilkoma krzewami.


 

 

 


Kitesurfing na Filipinach to pozycja obowiązkowa dla wszystkich kitesurferów poszukujących dobrego wiatru i najlepszych spotów na świecie. Mimo że na dolecenie do Filipin z Europy trzeba przeznaczyć ok.12-15h to zdecydowanie warto wybrać się tam na tropikalną sesję kitesurfingową. Ten kraj rozpieści Cię równym wiatrem w okresie pory suchej Amihan trwającej od grudnia do kwietnia i zachwyci najpiękniejszymi plażami, egzotyczną kuchnią, ale przede wszystkim równym wiatrem. Jeśli planujesz swoją podróż do Filipin koniecznie do nas napisz, podpowiemy Ci jak najlepiej zaplanować podróż.