12 lipca 2021

Kevin Langree w swoim vlogu relacjonuje pobyt na Cabarette.

POWRÓT DO LISTY

Cabarette to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc zimową porą przez wszystkich zawodników kitesurfingowych. Spot ten jest wyjątkowo wietrzny i jak mówi sam Kevin Langree, jest to miejsce, do którego każdy kitesurfer bardzo chętnie wraca w związku z sentymentem. Jeszcze 15-20 lat temu Cabarete było znane jako najlepsze miejsce na Karaibach na wakacje windsurfingowe, ale kiedy kitesurfing zaczął zyskiwać popularność plaże Cabarete zapełniły się latawcami.

 
 
 
Plaże Cabarette jest bardzo długa i szeroka, pokryta palmami kokosowymi i małymi restauracjami i prowadzi do ogromnej turkusowej zatoki. Jest to bardzo bezpieczne miejsce, chronionym przez rafę, która zapewnia fale o wysokości do 3 metrów ( dopiero ok. 700 m od brzegu) . W Zatoce natomiast woda staje się wzburzona w zależności od pływów ale nie utrudnia ona w żaden większy sposób pływania. Miejsce bardzo atrakcyjnie, niestety jednak często zatłoczone i dość drogie.
 

Kevin Lagree aktualnie rozwijając swoją markę latawców Reedin wspiera promocję swojej osoby w oparciu o video blog, w którym zachęca wszystkich do pływania i rozwijania swoich umiejętności kitesurfingowych. Po latach pływania, projektowania i rozwijania jeszcze głębszej pasji do kiteboardingu, Damien Girardin i Kevin Langeree połączyli swoje talenty, aby zbudować firmę Reedin - markę latawców, która ma na celu stworzenie niezrównanych wrażeń z jazdy i inspirując kitesurferów do czerpania radości z każdej sesji. Tym razem Kevin zaprosił nas na Dominikanę do Cabarette.