20 maja 2021

Janek Grzegorzewski na premierze nowego CORE XR7

POGODA

POWRÓT DO LISTY

Janek Grzegorzewski to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników z Polski na arenie między narodowej. Ten przedstawicie młodego pokolenia nie ma w sobie strachu, pobija kolejne rekordy i wyznacza standardy uprawiania kitesurfingu na poziomie zawodniczym. Dzisiaj z okazji światowej premiery nowej maszyny od Core Kiteboarding możemy podziwiać jego dokonania w edicie poświęconym świetnej maszynie CORE XR7.

 

 

 

Janek Grzegorzewski twarzą marki CORE

Janek Grzegorzewski to szanowany na wszystkich spotach świata świetnie zaprezentował się na najbardziej prestiżowych zawodach w kiteboardingu tj. King Of The Air w 2021 w Cape Town. Jego kariera zawodnicza z sezonu na sezon nabiera tempa i sprawia, że jego nazwisko jest rozpoznawalne na każdej plaży. Od kilku lat związany jest z prestiżową marką sprzetu, czyli Core Kiteboarding. Jego pogodna osobowość, zabawna czupryna oraz agromne ambicje związane z rywalizacją sprawiają, że ten młody człowiek ma duże predyspozycje do zdobycia najważniejszych tytułów w tym sporcie. W związku z długo oczekiwaną premierą najnowszego latawca XR7 marki Core, możemy obejrzeć jego dokonania w premierowym edicie produktu. 

 

 

XR7 - SKYSCRAPER from CORE Kiteboarding on Vimeo.

 

 

Core XR zawsze był wysokiej klasy latawcem freeride i Big Air docenianym w świecie kitesurfingu, wyrobił sobie sporą renomę na wszystkich spotach przez co długo oczekiwana premiera jego najnowszej wersji XR7 wstrzymała oddechy wszystkich kitesurferów. Nowy Core XR7 to precyzyjnie dopracowany latawiec, mocno odświeżony i bardzo podobny w obyciu do jego poprzednika XR6. XR7  jest bardzo wszechstronny, sprawdzi się w rękach początkujących kitesurferów na pierwszych halsach, ale też rozpieści entuzjastów big air polujących na kolejny nowy PR na swoim WOO! Jeśli szukasz uniwersalnegio, a jednocześnie mocnego latawca, który przeniesie Twoje sesje freeride na wyższy poziom - XR7 jest dla Ciebie. 

 

NOWY Core XR7 

 

Core XR7 otrzymał kilka poważnych aktualizacji w porównaniu do XR6. Co najważniejsze, Core po raz pierwszy wprowadził na rynek swój nowy materiał poszycia tj: CoreTex2. Firma Core aktywnie rozwija tę tkaninę przez ostatnie lata, a teraz świętuje swój debiut w nowym XR7. CoreTex2 jest bardziej odporny na rozdarcie, trwalszy i wytrzyma jeszcze dłużej dzięki nowej powłoce, która sprawia, że ​​tkanina jest dużo mocniejsza, sztywniejsza, a conajważniejsze lżejsza od poprzednich. To sprawia, że ​​Core XR7 jest odporniejszy. Nowością w Core XR7 są również lekkie rozpórki ExoTex. Ten materiał został po raz pierwszy użyty w XLite i ExoTex Light Struts, które znacznie zwiększyły wydajność Nexusa2. Rozpórki są wykonane ze specjalnego materiału ExoTex, który oszczędza dużo wagi i oferuje nieco większą elastyczność. Oba te rozwiązania umożliwiają szybsze reakcje w nowym XR7. Aby dostosować się do nowych materiałów i zaoferować bardziej bezpośrednie sprzężenie zwrotne i wyższe prędkości skrętu Core dokonał niewielkich zmian w kształcie XR7, a także w uzdy. Wiecej danych technicznych znajdziesz TUTAJ