25 maja 2021

FULL POWER TARIFA z sukcesem dla Polski!

POWRÓT DO LISTY

Właśnie dobiegły końca jedne z bardziej widowiskowych zawodów kitesurfingowych w Europie. Full Power Tarifa, bo nich mowa odbywają się w mieście surferów na południowo-zachodnim krańcu Hiszpani, czyli w Tarfie. Organizowane przez Big Air Kite League przyciągają najlepszych zawodników z całego świata, by na słynnym spocie Baleario móc konkurować o tytuł najlepszego zawodnika big air. Organizatorzy byli wyjątkowo podekscytowani tym wydarzeniem, ponieważ to już drugi przystanek zawodów BAKL ( red. przypomina: Big Air Kitesurfing League) ,a co ważne tej edycji również dopisał odpowiednio mocny wiatr. 

 

 


Spot Balneario to jeden z najbardziej kultowych spotów znajdujących się w okolicach Tarify, ten skierowany tylko dla najlepiej pływających zawsze przyciąga przed i po sezonie miłośników mocnych wrażeń. Kierunek wiatru przeważnie tu wiejących w tym terminie to offshote/side offshore, dzięki czemu osoby pływające tu mogą w dużej przewadze liczyć na płaską wodę. Organizatorzy przeprowadzili zawody zgodnie z założeniami czyli z wiatrem Levante średnio 30+ węzłów (kierunek wschodni) przy niemal bezchmurnym niebie. Poniżej możecie obejrzeć relację z całych zawodów i ocenić zmagania wszystkich zawodników.

 

 
 
 

JANEK GRZEGORZEWSKI WYGRYWA ZAWODY!

W zawodach wzięło udział w sumie 42 zawodników, którzy podzielili się na dwie kategorie: amatorską i zawodową (PRO). Mimo to poziom zawodników z grupy amatorskiej zrobił spore wrażenie na obserwatorach, a wszyscy finaliści ligi amatorskiej dorównują swoim poziomem klasie zawodniczej. W kategorii amatorskiej jechały również 4 kobiety, a także młody 11-latek Leonardo Casati, który dotarł aż do finału. Na najwyższym stopniu podium stanął Milana Lukicia  i to on został zwycięzcą drugiej rundy ligi amatorów. Grupa zawodnicza była bardzo zadowolona z faktu, że niektórzy doświadczeni kitesurferzy po raz pierwszy w historii walczyli z wschodzącymi talentami. Liam Whaley przegrał w półfinale z Jankiem Grzegorzewski zaledwie 0,1 punktu, dzięki czemu Janek awansował do finału i ostatecznie wygrał wydarzenie. Najwyższy skok zawodów mierzony przez aplikację Surfr oddał Evan Klijn.

 

WYNIKI: 
GRUPA PRO:
1.Janek Grzegorzewski (PL)
2.Giel Vlugt (HL)
3.Andrea Principi (IT)


GRUPA AMATORSKA:
1.Milan Lukic (HL)
2.Valentin Thomas (ESP)
3.Leonardo Casati (IT)

 

Naszemu rodakowi, Jankowi Grzegorzewskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!