20 sierpnia 2020

RUSZYŁY ZAWODY 2020 Ford Kuga Formula Kite Individual European Championships w Pucku!

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Przypominamy Wam, że we wtorek 18.08.2020 rozpoczęły się oficjalnie zawody Ford Kuga Formula Kite Individual European Championships. Te Europejskie Mistrzostwa w klasie formuła kite przyciągnęły aż 92 zawodników z 19 krajów Europy. Należy zaznaczyć, że to pierwszy raz kiedy zawody takiej rangi odbywają się w naszym kraju. 

 

 

 

 

Podczas mistrzostw, które potrwają do 23 sierpnia, zawodnicy będą walczyć o tytuły mistrza Europy oraz mistrza Polski. To pierwsze wyróżnienie przypadnie najlepszemu zawodnikowi, natomiast najlepszy z Polaków zdobędzie tytuł mistrza Polski.

 

 

Mistrzostwa Europy to jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu każdego kiteboardera. W tym roku, z powodu pandemii, to jedna z niewielu imprez tej rangi, które zostały zorganizowane. Do Pucka przyjechał między innymi sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu (IKA), Markus Schwendtner oraz inni przedstawiciele instytucji związanych z tą dyscypliną w Polsce i na świecie, a patronat nad zawodami sprawuje Minister Sportu RP.

 

 

 

 

 


Jeśli chcecie śledzić na bieżąco zmagania zawodników zapraszamy do strony organizatora, na której znajdziecie aktualne wyniki ze wszystkich startów: TUTAJ 

Więcej zdjęć z przebiegu imprezy znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Zobaczmy podsumowanie drugiego dnia! Wideo: Dzida Film Studio - Łukasz Baliński videography Opublikowany przez Ford Kite Cup & nbsp; Czwartek, 20 sierpnia 2020