17 lutego 2021

Dlaczego warto uprawiać kitesurfing?

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego warto uprawiać kitesurfing i jaki on ma pływ na nasze ciało? Chcielibyśmy dzisiaj poruszyć ten temat i uzmysłowić Wam jak wiele dobrego spotyka was i wasze ciało w czasie pływania z latawcem. Dobrym wstępem do wymienienia szeregu zalet wynikających z uprawiania kitesurfingu, jest fakt, że spędzacie dużo czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu dotleniacie swoje ciało i umysł. 


Kiteboarding, znany również jako kitesurfing, to sport wodny, który łączy w sobie elementy i cechy wakeboardingu, surfingu, windsurfingu, snowboardu, paralotniarstwa i żeglarstwa. Podstawowym element niezbędnym do uprawiania kitesurfingu jest sterowana ręcznie czaszą latawca kitesurfingowego za pomocą baru, który spełnia funkcję kierownicy. Do aktywności górnych partii mięśniowych, należy również doliczyć aktywną pracę nóg, dzięki którym balansujemy i sterujemy deską w czasie startu i będąc w pełnym ślizgu. To jednak nie koniec pozytywnych aspektów związanych z uprawianiem tego spotu, do najważniejszych z nich należy przede wszystkim dorzucić długą, poniższą listę.

 

 

 

 

 

DLACZEGO WARTO UPRAWIAĆ KITESURFING?

 


1. Zwiększasz poczucie własnej wartości uprawiając kitesurfing


Powszechnie wiadomo, że opanowanie nowych umiejętności (i nie chodzi tu tylko o kitesurfing) to niezawodny sposób na poprawienie ogólnej pewności siebie. Jeśli chodzi o kitesurfing, zawsze można się czegoś nowego nauczyć i rozwijać, dzięki czemu jeszcze bardziej się docenisz. Jeśli jesteś osobą początkującą będziesz miał wiele sukcesów do świętowania, ale pamiętaj, że nawet zaawansowani kitesurferzy uczą się na co dzień nowych trików, dzięki czemu budowanie poczucia własnej wartości nigdy się w tym sporcie nie kończy. 
 

 

2. Uprawiając kitesurfing poznajesz nowych znajomych


Kitesurfing o ile z założenia jest sportem „indywidualnym” to wbrew pozorom zwykle uprawia się go grupowo z innymi kitesurferami, wynika to między innymi z kwestii bezpieczeństwa, ale przede wszystkim z faktu, że realizowanie swoich pasji zdecydowanie bardziej cieszy w grupie osób osób o podobnym hobby. Już na samym początku biorąc lekcje kitesurfingu w szkółce kitesurfingowej, możesz poznać nowych ludzi, a nawet przyjaciół, dzięki czemu błyskawicznie dołączysz do globalnej społeczności fanów sportów wodnych. Wielu z nich może mieć podobne zainteresowania, takie jak spędzanie czasu na plaży, doskonalenie kitesurfingu i podróżowanie po całym świecie. Dzięki nowym znajomością będziesz jeszcze chętniej wracał na wodę! 


 


3.  Odkrywasz nowe lądy - spoty kitesurfing


Jak doskonale wiadomo: kitesurfing uzależnia! Jeśli właśnie zacząłeś swoją przygodę z uprawianiem tego sportu, szybko się przekonasz, że uprawianie go w okresie letnim w Europie to stanowczo za mało. Dlatego zimą, zamiast wspominać lato, zaczynasz szukać nowych tropikalnych spotów kitesurfingowych, w których możesz popływać zimową porą. Do wyboru będziesz mieć szereg wyjątkowych plaż, nawet na końcu świata, które zmotywują Cię do podróży w nieznane i rozwiajniu swoich umiejętnosci kitesurfingowych. Podróże nawet te najmniejsze kształcą, więc się nie zastanawiaj, tylko szukaj swojego ulubionego kierunku pod tropikalną palmą.

 

4. Spędzisz aktywne wakacje kitesurifngowe z rodziną


Jak już wiesz kitesurfing sprawia, że poznajemy nowych ludzi i odkrywamy nowe lądy. Jest to także idealny pomysł na to, by wybrać się na wspólną podróż kitesurfingową wraz ze swoją rodziną i spędzić aktywnie wakacje. Na całym świecie (również w niedalekiej odległości od Europy) funkcjonują dziesiątki fantastycznie zlokalizowanych i zorganizowanych szkół kitesurfingu. W czasie kiedy jesteś na wodzie, Twoje pociechy mogą świetnie bawić się na plaży lub również uczyć się kitesurfingu. Zamiast leżeć na leżaku, można nauczyć się czegoś nowego i jeszcze bardziej wzmocnić relacje rodzinne, bo nic tak nie umacnia więzi, jak wzajemnie wspieracie się w rozwoju nowych pasji.
 

 

 

 

 

5. Uprawiając kitesurfing poprawisz znacznie kondycję swojego ciała


Podobnie jak w przypadku większości sportów deskowych, również kitesurfing wpływa korzystnie na Twoje ciało. Regularne uprawianie kitesurfingu świetnie rozwija masę mięśniowa, spala tkankę tłuszczową, a co ważne: świetnie rozwija równowaga i balans. Jak już pewnie wiesz, sukcesem poprawnego pływania na desce jest ułożenie Twojego ciała. To właśnie balans na blacie Twojej deski sprawia, że płyniesz precyzyjnie w kierunku, w którym chcesz. Kitesurfing wymaga również dużej mierze koncentracji, a koordynacja ruchów między latawcem, rękami i nogami stanowi fundament pływania. Warto też wiedzieć, że jest to idealny sport, by walczyć z dodatkowymi kilogramami. W ciągu jednej godziny pływania spalisz nawet: 700-800 kalorii. Całkiem sporo jak na jeden trening, a przy tym jeszcze będziesz się świetnie bawił! 6. Świeże powietrze to zdrowie


Udowodniono naukowo, że spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu, w bliskości z naturą może znacząco przyczynić się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego! Kiedy zaczynasz samodzielnie pływać, kitesurfing może być tak relaksujący lub energetyzujący, jak tylko chcesz. Ćwiczenie będzie dobrym sposobem na poprawę ogólnego stanu zdrowia i zapomnienia o problemach dnia codziennego, a świeże powietrze sprawi, że wrócisz do domu dotleniony i opalony.
 

 

 

 

 

7. Zainwestujesz swoje oszczędności w coś wartościowego - KITSURFING


Kitesurfingu prawdopodobnie nie można uznać za najtańsze hobby, ale jest to świetna inwestycja we własny rozwój. Zamiast wydawać swoją wypłatę na zupełnie niepotrzebne rzeczy, lepiej zabrać się za oszczędanie i zainwestować w siebie. Z pewnością będziesz się dobrze czuł z tym, bo za każdą zainwestowaną złotówkę, dostaniesz coś niezwykle wartościowego! Mimo, że latawce nie należą do najtańszych zabawek, z pewnością zrekompensują Ci całą inwestycje niezapomnianymi wspomnieniami z uprawiania kitesurfingu.

 

 

 


Kitesurfing ma naprawdę wiele zalet, rozwija nas, relaksuje, motywuje, ale przede wszystkim jest przyjemny i satysfakcjonujący. Wiemy, że prawdopodobnie jest wielu ludzi, którzy mogą nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ale zdecydowana większość osób, którzy dali kitesurfingowi szansę, zgodzą się z nami, że to fantastyczne hobby. Poznajesz nowych przyjaciół, przeżywasz przygody, odkrywasz nowe lądy, ale najważniejsze to to, że dzieki temu wyjątkowemu hobby będziesz miał ogrom dobrych wspomnień i cudownych chwil spędzonych z najbliższymi. Bez względu na to czy uprawiasz ten sport w naszym kraju czy za granicami Polski, bez wątpienia dbasz o swoje ciało rozwijając je i polepszając swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną.