24 września 2021

Cold Hawaii Games 2021 rozegrane w sztormowych warunkach! Poznaj zwycięzców tegorocznej edycji!

POWRÓT DO LISTY

Cold Hawaii Games to jedne z naszych ulubionych kitesurfingowych zawodów BIG AIR'owych w tej części Europy. Do niewielkiej wioski rybackiej Vorupor na północy Danii zjeżdżają się w tym okresie najlepsi zawodnicy z całego świata. Druga edycja Cold Hawaii Games w Danii miała w tym roku wytycznone okno wiatrowe od 10 do 26 września. 18 najlepszych na świecie zawodników specjalizujących się w big-air stanęło do rywalizacji, aby walczyć o główną nagrodę.

Na liście zawodników tegorocznej edycji Cold Hawaii Games 2021 pojawiły się same najmocniejsze nazwiska ze świata kitesurfingowego. Nie zabrakło również reprezentanta naszego kraju, czyli Janka Grzegorzewskiego. Pozostałą listę zawodników znajdziecie poniżej:

⚡️Tom Bridge, Wielka Brytania
⚡️Kevin Langeree, NL
⚡️Lasse Walker, NL
⚡️Nick Jacobsen, DK
⚡️Aaron Hadlow, Wielka Brytania
⚡️Liam Whaley, SP
⚡️Janek Grzegorzewski, PL
⚡️Jett Bradshaw, SA
⚡️Jamie Overbeek, NL
⚡️Evan Klijn, NL
⚡️Julian Huynh, F
⚡️Joss Phyffer, CH
⚡️Giel Vlugt , NL
⚡️Clement Hout, F
⚡️Valentin Garat, F
⚡️Cohan Van Dijk, NL
⚡️Lucas Gramstrup, DK
⚡️Mikkel Hansen, DK

 

 

 


Zawody wystartowały 23 września 2021, a matka natura dostarczyła wiatr z mocą do 12 w skali Beauforta, czyli z wiatrem w porywach do 60 węzłów, a to w połączeniu z ogromnymi falami na morzu dostarczyło zawodnikom oraz widzom niesamowitych wrażeń. Nie zabrakło wielu zaskoczeń w czasie rozgrywanych zawodów oraz wyjątkowo wysokich lotów. W finale warunki były niebywale trudne, pełne niestabilnego wiatru z porywami przekraczającymi 50 węzłów przez większą część zawodów. Jak można było zauważyć zawodnicy prezentowali najwyższy światowy poziom i zdawali się być tym faktem niewzruszeni. Liam Whaley bezsprzecznie udowodnił, że jest najbardziej utalentowanym i kompletnym ekstremalnym riderem big air.

Po zaciętej walce zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się zasłużenie Liam ​​Whaley, który uplasował się z najlepszym wynikiem punktowym w hicie finałowym! Warto zaznaczyć, że był to jego świetny powrót na szczyt po kontuzji kolana, którą miał w zeszłym roku. Liam wyprzedził swoich konkurentów w ekstremalnych warunkach. Tutaj znjadziecie szczegółowe informacje z wszystkich hitów. Obejrzyjcie koniecznie poniższy materiał!