7 lutego 2019

Co zrobić by zostać kitesurferem ? Od czego zacząć swoją przygodę z kitesurfingiem ?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Widziałeś ostatnio w internecie materiały o kitesurfingu, potem okazało się, że Twoi znajomi widzieli na wakacjach kitesurferów łapiących fale. Siedzisz więc teraz w domu i bijesz się z myślami jak się za to wszystko zabrać i jak zacząć swoja przygodę z kitesurfingiem? Odpowiedź jest bardzo prosta:

wystarczy się zapisać na kurs do certyfikowanej szkoły IKO !

Kurs kitesurfingu pod okiem instruktora to tak naprawdę jedyna i najlepsza droga do tego żeby zrealizować swoje marzenia o surfowaniu z latawcem. Często brakuje nam śmiałości, żeby przełamać się do pierwszego kroku, ale możecie być pewni, że jeśli tylko to zrobicie droga

do sukcesu będzie szybka. Każda ze szkół ma swojej ofercie tzw. ‘kurs od zera do kitesurfera’. Jest to kompleksowy kurs ( zazwyczaj około 12-godzinny ) , który przeprowadzi Cię przez zagadnienia związane z teorią budowy latawca, dowiesz się o tym jak zachowuje się i pracuje kite, a przez wszystkie etapy związane z nauką praktyczną będziesz przejdziesz pod opieką instruktora.

 

Zapisanie się na kurs kitesurfingu, to najbezpieczniejsze i najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o Twoją przygodę z tym sportem. Pod okiem certyfikowanych instruktorów zapoznasz się z wszystkimi tajnikami tej dyscypliny sportu wodnego, a co najważniejsze nauka będzie przebiegać w sposób bezpieczny. Dlaczego o tym piszę? Otóż dlatego, że kitesurfing mimo iż nie jest już klasyfikowany jako sport ekstremalny,to ciągle jest on połączeniem władania latawcem wobec dwóch żywiołów: wiatru i wody. Dobrze więc zrobić swoje to pod okiem instruktora ( a nie Szwagra! )! Z żywiołem nie ma żartów. Często wiele osób próbuje się nauczyć wszystkiego samodzielnie, ale każdy popełniony przez nich błąd może stworzyć realne zagrożenie dla nich samych lub osób w pobliżu.

 

 

 

Jeśli znajdziesz już szkołę, która Ci odpowiada najlepije byś się zapisał na kurs ok: 9 - 12 godzin w trybie szkolenia indywidualnego. W tym czasie dowiesz się wszystkiego związanego z teorią, nauczysz się sterować dużym latawcem i z pewnością zaliczysz kilka ładnych ślizgów na desce. Po takim czasie spędzonym na szkoleniu będziesz mógł ocenić czy kitesurfing to dokładnie to czego oczekiwałeś i czy chciałbyś kontynuować swoją naukę, by stać się już w pełni samodzielnym kitesurferem! Jeśli szukasz szkoleń na Półwyspie Helskim lub jakiegoś surferskiego wyjazdu zakranicznego, koniecznie do nas napisz ! Chętnie przygotujemy dla Ciebie kilka atrakcyjnych ofert skrojonych idelanie na Twoje potrzeby. 

 

http://www.malayka/pl/kontakt-main

 

PS: Wiele szkół ma w ofercie naukę kitesurfingu w opcji grupowej. Nie daj się nabrać na dobrą cenę. Takie szkolenie może sprawić, że Twój progress będzie przyrastał dużo wolniej. Jeśli chcesz się nauczyć kitesurfingu w sposób szybki najlepszym roziwązaniem bdzie dla Ciebie szkolenie w rybie indywidualnym. 

 

Baw się dobrze i bezpiecznie. Powodzenia na kursie ;) !