5 lutego 2020

Co zabrać ze sobą na wyjazd kitesurfingowy ?

POWRÓT DO LISTY

Jeśli trafiłeś na ten artykuł to znak, że za chwilę ruszasz na swój ( prawdopodobnie pierwszy ) wyjazd kitesurfingowy. Jako, że podstawą udanego wyjazdu kitesurfingowego jest wiatr i odpowiednio spakowana walizka bardzo chętnie opowiemy Wam co ze sobą na taki wyjazd zabrać. 

Wyjazd kitesurfingowy ze sprzętem kite, to wyzwanie logistyczne dla każdego kto robi to po raz pierwszy. Jeśli przygotujesz się nieprawidłowo, zapomnisz czegoś lub nie dopasujesz rozmiarów latawcy do panujących warunków wiatrowych na miejscu które odwiedzasz, może się okazać że wrócisz mocno rozczarowany. W związku z tym, że przed takim wyjazdem podstawą jest dobre przygotowanie, chcielibyśmy byś wyruszał w taką podróż zawsze dobrze przygotowany. Podzieliliśmy więc rzeczy niezbędne na wyjeździe kitesurfingowym na poszczególne kategorie.

 

 

 

 

 

 

 

TORBA NA SPRZĘT

Przede wszystkim wstępem do takiego wyjazdu jest odpowiednio wybrany przez Ciebie quiver, czyli odpowiednich rozmairów torba na sprzęt kitesurfingowy. Dzięki takiemu specjalnemu pokrowcowi na sprzęt sportowy, będziecie mogli spakować swoje rzeczy bardzo wygodnie bez obaw o zawartość. Wielu producentów sprzętu do kitesurfingu ma w swojej ofercie torby tego typu, ale pamiętajcie że bardzo ważnym jest by przy wyborze quivera kierować się jego wagą oraz rozmiarem- by wszystkie deski i latawce do kitesurfingu bezproblemu się zmiściły. Jeżeli już zdecydujesz się na zakup quivera, sprawdź jego wagę własną. Może się okazać, że jest on sam w sobie jest dość cieżki, co niestety sprawi że zapakujesz do niego mniej rzeczy. Kupując dużo ważące torby tym samym uszczuplisz sobie swój własny bagaż. Aktualnie na rynku pojawiła się dość ciekawa oferta z MISTICA , w której to możecie na czas ważenia bagażu (przy odprawie na lotnisku) zdemontować kółka i ubrać jeszcze parę gram. Całą ofertę znajdziesz  TUTAJ

 

 

 

LATAWCE W ODPOWIEDNIM ROZMIARZE

Dobrze dopasowany sprzęt to podstawa. Pamiętaj, żeby pakując swoją walizkę na wyjazd kitesurfingowy koniecznie uwzględnić panujące warunki atmosferyczne na spocie docelowym,  by nie brać ze sobą niepotrzebynych latawcy. Zajrzyj przed podróżą na windguru.cz i przejrzyj na spokojnie archiwa wiatrowe oraz planowane prognozy. Dzięki nim dowiesz się jakie latawce, o danej porze roku będą najlepszymi dla Ciebie na ten wyjazd. Co mamy na myśli ? Otóż fakt, że jadąc np. do Brazylii osoba o wadze ok. 60 kg zapakuje ze sobą latawiec 5m + 7m, ale jadąc np. w okolice Kenii w grudniu rozsądniej będzie zabrać ze sobą 10m oraz 14m. Jeżeli dobrze przygotujesz się już teraz z pewnością Twój kitesurfingowy urlop będzie bardzo udany.

 

PIANKA?

Przygotowując się do zagranicznego wyjazdu kitesurfingowe i bardzo często z założenia rezygnujesz z zabrania ze sobą pianki. Zapinasz walizkę, dolatujesz na miejsce i okazuje się że np. w okresie letni bądź wiosennym w basenie Morza Śródziemnego woda jeszcze nie jest dostatecznie wygrzana, a Ty się na to nie przygotowałeś. Miały być tropiki, a woda w temperaturze kostki lotu. Sprawdzaj koniecznie temperaturę powietrza na spocie, ale weź też pod uwagę temperaturę wody. Często różnice między jednym, a drugim są na tyle duże że Twój wyjazd kitesurfingiwy bez pianki się nie obędzie tak jak np. na Fuertaventurze czy w RPA. Jeśli nadal nie posiadasz swojej pianki do kitesurfingu warto byś zajrzał  TUTAJ

 

 

 

ŚRUBOKRĘT

Lista rzeczy, które musisz zabrać ze sobą na wyjazd kitesurfingowy jest dość długa i nie zawsze oczywista. W natłoku spraw na głowie przed taką wyprawą, zdarza się nam, że zapominamy tak istotnej rzeczy, jaką jest śrubokręt. Często więc wyruszasz z ekipą na wyjazd kitesurfingowy, wszyscy są w wyśmienitych humorach. Docieracie na spot i okazuje się, że nie ma niestety jak skręcić desek kitesurfingowych. Wbrew pozorom jest to najczęściej zapomina rzecz. Jeśli Twoja deska ma rozwiązanie do montażu finów marki NOBILE ‘KISS fin system’ to problemu nie ma, nie mniej jednak jeśli masz tradycyjne rozwiązanie mocowania strapów w swojej desce, może być Wam nie do śmiechu. Koniecznie pamiętaj, żeby zabrać ze sobą śrubokręt.

 

 

 

POMPKA!

Koniecznie zapakuj ją do swojej torby. Starą surferską prawdą jest, że przed wyjazdem kitesurfingowym zawsze każdy ze znajomych deklaruje się, że zabierze ją ze sobą, a potem niestety zostaje w domu, a Ty w popłochu szukasz awaryjnej pompki na plaży. Tylko co zrobić jeśli dookoła nikogo nie ma albo Ci, co są nie posiadają końcówki przystosowanej do pompowania Twojego latawca? Szkoda ryzykować pokrzyżowania kiteplanów. Weź pompkę ze sobą ;)

 

 

 

 

Wybierając się na wyjazd kitesurfingowy warto byście niczego ze sobą nie zapomnieli. Poza listą, jaką przygotowaliśmy dla Was powyżej najważniejszą rzeczą, jaka powinna z Wami pojechać na taki wyjazd to bez wątpienia Wasz DOBRY HUMOR. Tylko dzięki dopakowaniu dobrego humoru spędzicie swój urlop wesoło i radośnie, nawet kiedy w waszym quiverze zabranie śrubokrętów ;)