11 stycznia 2021

Cabrinha i Dakine wchodzą w współpracę, jakie efekty ma przynieść ta kolaborcja?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Cabrinha to jedna z marek, która jako jedna z pierwszych prężnie podbiła świat kitesurfingowy. Nieco ponad 20 lat temu Path Cabrinha oraz jego serdeczny przyjaciel Dan Bolfing, w małym miasteczku na wyspie Maui (Hawaje), zaczęli nieśmiałą przygodę z produkowaniem desek oraz latawców do kitesurfingu pod marką Cabrinha. 
 

 

 

 

 

Kitesurfing w tamtym czasie dopiero raczkował na arenie sportów wodnych, mało kto miał okazję pływać z latawcem i wszystko w tym obszarze było zupełnie nowe i fascynujące. Od momentu powstania marki, aż do dziś mogliśmy zaobserwować gigantyczny rozwój marki oraz sportu, jakim jest kitesurfing. Cabrinha jako prekursor produkcji sprzętu do kitesurfingu świetnie rozwijała się na całym Świecie, między innymi dzięki szerokim kanałom dystrybucji w ponad 70 krajach. Niestety w ostatnich paru latach, byliśmy świadkami załamania się brandu. Pojawiły się liczne plotki o tym jakoby marka miała wycofywać się z rynku, kończąc swą działalność. Jednak jej założyciel Path Cabrinha jak i cała spółka Adventure Sports Inc. (ASI) nie planują poddać się bez walki. 

 

 

 


Zaledwie kilka dni temu oficjalnie poinformowali, że spółka będąca właścicielem marki Cabrinha z siedzibą na Maui, umacnia swoją pozycję na rynku i rozpoczyna bardzo interesującą współpracę. ASI poinformowało również, że ​​osiągnęło porozumienie z Marquee Brands, globalnym właścicielem marki Dakine, w celu uzyskania globalnego licencjobiorcy produktów związanych ze sportem, jak i kitesurfingiem: Dakine.„Nawet w najdoskonalszym świecie nie można marzyć o lepszym połączeniu, niż stworzyliśmy: Dakine i Cabrinha” - mówi Kent Marinkovic, dyrektor generalny Adventure Sports Inc. „Są to dosłownie dwie najbardziej kultowe marki w sportach wiatrowych. Każdy z nich wprowadził kilka przełomowych innowacji, które ukształtowały sposób, w jaki wielu z nas cieszy się dziś wodą. Pamiętając o moich najwcześniejszych dniach windsurfingu, pamiętam, że używałem produktów Dakine, ponieważ były one zdecydowanie najlepsze. Z korzyścią dla obu marek i naszej rodziny partnerów, posunięcie to dodatkowo wzmacnia naszą grupę do dodawania i rozwijania naszych najnowocześniejszych zasobów rozwojowych i projektowych, pomagając nam dalej rozszerzać naszą przodującą rolę w tych sportach. ”
 


 

 

 


Rozwój produktów wiatrowych Dakine będzie się odbywał w siedzibie ASI w Miami i będzie wspierany przez ten sam zespół, który zapewnia wysokiej jakości usługi swoim partnerom Cabrinha. Czy ta współpraca wpłynie pozytywnie na nieco zachwiany wizerunek marki w oczach kitesurferów? Czy produkty marki Cabrinha podniosą swoją jakość i jeszcze precyzyjniej będą udoskonalać swój sprzęt pod kątem inżynierii aerodynamicznej? Tego jeszcze nie wiem, a jedyną odpowiedzią na to pytanie będzie czas. Tak czy inaczej, gratulujemy rozpoczęcia współpracy i liczymy na to, że będzie ona owocna, a produkty obu marek zdecydowanie bardziej dopracowane.