9 lipca 2021

BIG AIR na foilu przy słabym wietrze, czy to możliwe?

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Kitesurfing BIG AIR jako dziedzina uprawiania kitesurfingu w ostatnich latach świetnie rozwija się na arenie międzynarodowej. Coraz więcej kitesurfingowych amatorów mocnych przygód chcą skakać więcej, wyżej i koniecznie z megaloopem. Chcąc uprawiać kitesurfing w stylu BIG AIR zwykle potrzebny był wiatr najlepiej na poziomie +30 knt, tym razem jednak Jamie Overbeek udowadnia tam, że można pobawić się big air'owo już przy wietrze na poziomie ok. 18-nastu węzłów, a to za sprawa pływania na desce typu foli.

W międzynarodowej społeczności kitesurfingowej pojawiło się kilka lat temu nazwisko młodego chłopaka: Jamiego Overbeek'a. Ten żądny adrenaliny Holender, mający zaledwie 14 lat, jest rekordzistą najwyższego skoku w Holandii na wysokość 31,4 metra. Jest także najmłodszym zawodnikiem, który osiągnął wynik ponad 30 metrów w tabeli liderów sensora Woo sport! Niedawno zajął imponujące 4 miejsce w Cold Hawaii Big Air Games, stawiając czoła najlepszym kiteboarderom na świecie. Z tak wielkim podekscytowaniem, jakie wydarzyło się w życiu Jamiego w zeszłym roku, nie trudno dziwić się, że w czasie słabszych wiatrowych dni, poszukuje on alternatywy dla big air.

 

 

 

 

Jak mówi sam Jamie: "Jeśli chcesz i odważysz się na Big Air, nie musisz ograniczać się do sesji z ponad 30 węzłami. Całkowicie nowy świat możliwości otwiera się, gdy masz pod sobą deskę foil" Materiał który obejrzycie został nagrany  w mniej niż 18 węzłach na R1 18.0, Chrono 13.0 i Edge 9.0. Gratulujemy odwagi i pomysłowości.