7 lutego 2020

Jak przygotować się do pierwszych lekcji kitesurfingu ?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Czas na powrót do szkoły. Szkoły kitesurfingu :) Jeśli przed Tobą pierwsza lekcja z instruktorem, już teraz powinieneś skreślać dni w kalendarzu. Wreszcie spełnisz swoje marzenia i sprawisz sobie genialny prezent. Nową pasję ! Warto jednak przed taką pierwszą lekcją poruszyć kilka ważnych tematów. Dzisiaj porozmawiamy o tym jak się przygotować do swoich pierwszych lekcji kitesurfingu.

 

 

 

 

 

NR. 1 / ROZGRZEWKA, WAŻNA RZECZ

Kitesurfing to sport dla każdego. Zazwyczaj przedział wiekowy uczestników szkoleń kitesurfingowych to osoby od 12 lat do 65+. Jeśli jesteś w szeroko rozumianej dość dobrej kondycji fizycznej, możesz śmiało brać udział w swoich zajęciach z instruktorem. Chciałabym Cię jednak namówić już do aktywności sportowej już teraz. Jeśli znajdziesz w tygodniu pełnym obowiązków chociaż odrobinę czasu wolnego, to warto byłoby wybrać się na siłownie. Ogólnorozwojowe zajęcia i rozciąganie sprawi, że będziesz jeszcze lepiej przygotowany do pierwszego wejścia do wody. Wbrew ogólnej opinii kitesurfing nie jest sportem siłowym, dlatego ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu powinny w zupełności przygotować Cię do zajęć.

 

 

NR. 2 / PIANKA?

Jeśli jesteś bardzo zaangażowany w zostanie samodzielnym kitesurferem, to warto żebyś już teraz przemyślał zakup pianki ( zwłaszcza jeśli kurs odbywa się na Helu ). W Polsce w zasadzie cały rok pływamy w piankach. W tym celu najczęściej kupujemy ubranie neoprenowe o grubości 3mm-2mm na ‘polskie lato’ lub 5mm-4mm na takie miesiące jak maj, czerwiec czy wrzesień- gdy temperatura powietrza jest zdecydowanie niższa.. Szkoła w której będziesz realizował swój kurs oczywiście będzie w pełni wyposażona w niezbędny do tego sprzęt, ale jeśli nie chcesz zakładać używanej pianki warto wybrać się na zakupy.

 

Jeśli nie wiesz gdzie można kupić taką piankę, najlepiej byś odwiedział wszystkim dobrze znaną HYDROSFERE. Jest to jeden z największych sklepów tego typu w naszej części Europy. Zakupów możesz dokonać osobiście w sklepie stacjonarnym we Władysłaowie lub wygonie wybrać produkt z ofert online. Hydrofera słynie z bardzo dobrej obsługi, więc możesz liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze swojej pierwszej pianki. 

http://www.hydrosfera.pl

 

 

NR. 3 / CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA PIERWSZĄ LEKCJE?

Zazwyczaj pierwsze zajęcia odbywają się na plaży ( bez względu na to czy wybrałeś szkolenie indywidualne czy szkolenie grupowe). Na pierwszej lekcji będzie poznawał różnego rodzaju zagadnienia związane z budową i pracą latawca. Dowiesz się wszystkiego związanego z pozostałymi elementami wyposażenia kitesurfera i nauczysz się sterować latawcem treningowym ( małym, zazwyczaj w rozmiarze około 1,5-3 m2 ). Twój instruktor z pewnością zapozna Cię z systemami bezpieczeństwa z jakich korzystamy w przypadku sytuacji nagłych lub awaryjnych. Najlepiej żebyś na takie zajęcia zabrał ze sobą wygodną odzież ( szorty, spodnie dresowe) i żebyś nie zapomniał o kremie z filtrem.

 

 

Dodatkowo polecamy każdemu kursantowi zabrać ze sobą dużą dawkę dobrego humor, bo tego przede wszystkim nie powinno zabraknąć na Twoich pierwszych zajęciach kitesurfingowych! Pamiętaj, że Twoje zajęcia mają być dla Ciebie przede wszystkim świetną przygodą i bezpieczną zabawą :)